HİKAYEMİZ

Tasarımcılara ve farklı tasarımlara merakı sınırsız, özgün olmaya çok önem veren Fulya Mengen birikimli kariyerinde aldığı eğitim ve uzmanlıkları 2020 yılında kurduğu Mengen Design şirketiyle Beykoz Acarkent’teki showroomunda başladı. Burada özel tasarımlara ek olarak yerli ve yabancı tasarımcıların ürünlerini de sunmaktadır.

‘’Daha iyisi olmalı’’ cümlesi felsefesi haline gelen Fulya Mengen, evlerin içlerine girerek müşterilerinin yaşam tarzlarından tutun hayata bakışlarına kadar beklentilerini karşılayarak kişilere özel tasarımlarla sıradışı yaşam alanlarına dönüştürmektedir.

Seri üretimden uzak kalmaya ışık tutan Fulya Mengen, sanatın ve özgürlüğün enerjisiyle tutkulu tecrübesini birleştirerek daha fazlasını daha farklısını ararken bitmek bilmeyen hayal gücü ile onu çok heyecanlandıran kurmak istediği markası üzerinde titizlikle çalışıp kadının gücüne, kokusuna ve zerafetine benzettiği Le margot’un yaratım sürecine girdi.

Cam denildiğinde ilk akla gelen yer Venedik olan ‘ kadın’ gibi rengârenk Murano adası ve el işçiliği ile murano taşlarının atılarak hayal gücüyle yapılan bu sanata ‘mum ve kadın’ diyen Fulya Mengen, çok daha farklı feminen ve maskülen tasarımlarla eşssiz esanslarıyla büyüleyen mumların farklı serileriyle devam edecektir.